بِتُن

وقتی می‏ ‏‎­گوییم “بتن“، بیشتر مردم، مصالح سنگین، درشت و سرد را تصور می­ کنند که همیشه جزء مصالح اصلی ساخت و سازها بوده است.

بتن همه جا هست، گذشته، حال و آینده­ای طولانی دارد، در واقع اولین کاربردهای بتن به عنوان مصالح ساختمانی برای ساخت پل­های آبگذر و دیوارهای حائل در برابر آب، توسط رومی­ها انجام گرفته است و در حال حاضر گسترده ­ترین کاربرد در بین مصالح ساخته شده بوسیله بشر را دارد؛ و بخاطر خواصی مثل دوام، قدرت و شکل­ پذیری که درون آن نهفته است آن را به یک ماده جاودانه محبوب بین معماران تبدیل کرده است.

چیزی که همیشه هیجان ما را تحریک می ­کند، امکانات بی­ پایانی است که طبیعت آن را ارائه می ‏کند، و ما از پتانسیل و زیبایی پنهان آن آگاه هستیم و به شخصیت آن احترام می‏ گذاریم و می­‏ پذیریم بتن فقط یک مد زودگذر نیست، یک ارزش دائمی است؛ هر شیء ساخته شده از بتن به لطف منحصر­ به ­فرد بودن خود ارزش، شخصیت و ظاهر خود را ارتقا می دهد.

این اشتیاق ما به بتن، چیزی بیش از یک مصالح ساختمانی است، بیشتر از خاکستری به رنگ خاکستری یعنی تطبیق‌­پذیری، انعطاف‌پذیری؛ و کار کردن با آن یک “هنر” است. به همین دلیل است که ما به ماندگاری این ماده برای بتن اعتقاد داریم و خوشحالیم که می‌توانیم نگرش و نگاه خود به بتن را به شما مشتریان، همکاران و طرفداران خود منتقل نماییم. 

 

هر محصول بتنی کاراکتر خاص خود را دارد که دارای بافت و ویژگی‌های مختص به خودش هست که آن را منحصربه‌فرد و زیباتر می‌کند.

در خرید هر محصول بتنی باید توجه داشته باشید، که رنگ و بافت واقعی آن با تصویر کمی متفاوت است، زیرا در هنگام آماده سازی هر محصول، ممکن است خلل و فرج و یا حباب‌هایی متفاوت با عکس ارائه شده از محصول داشته باشد، و این امر دلیل بر نقص یا خرابی نیست بلکه جزو ذات و ماهیت بتن است؛ به علت اینکه بتن، شامل یک توزیع غیرهمگن از تعداد زیادی اجزاء جامد است و نیز دارای منافذی است که دارای شکل‌ها و اندازه‌های گوناگونی است، و در مقایسه با سایر مواد، ساختار بتن، یک مشخصهٔ ایستا و ثابت از این ماده نیست. از این نظر، بتن به چوب و سایر سیستم‌های زنده شبیه است؛ در واقع، واژه بتن (concrete) از واژه لاتینیِ  “concretus” به معنای “رشد کردن” اشتقاق یافته است، که باعث می‌شود هر محصولی در نوع خود بی‌نظیر باشد.